50 İnfaz Koruma Ve Memurunun bilgileri çalındı


 

Toplu olarak İnfaz ve Koruma Memurlarının T.C Kimlik numaralarını kopyalayan hackerlar onların bilgilerini kullanarak dolandırıcılık yapıyor.

Ağrı M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda çalışan 50’ye yakın infaz koruma memurunun kimlik numarası adı, soyadı ve diğer bilgileri bilgisayar korsanları tarafından ele geçirildi. Farklı bilgisayarlardan İnfaz ve Koruma Memurlarının kimlik numaralarını kullanarak IP numarası alan hackerlar sonrasında başka kişilerin kredi kartını kırarak yüklü miktarda alışveriş yaptı. Hem yurtiçi hem de yurtdışından yapılan alışverişlerde IP numarası İnfaz ve Koruma Memurlarının kimlik numarası ile alındığı için kamu çalışanları hakkında onlarca soruşturma açıldı.

Ağrı Cumhuriyet Savcılığı sadece bir İnfaz ve Koruma Memuru hakkında bu dolandırıcılık nedeniyle 8 soruşturma açtı. Haberleri olmadan dolandırıcılık olayına ismi karışan memurların psikolojisi bozuldu. Adalet Bakanlığı’nın kapısını çalarak çözüm bulunması talep edildi.

Yoğun iş temposunda çalışan İnfaz ve Koruma Memurları haklarında her soruşturma açıldığında moralinin bozulduğuna dikkat çeken Adalet Bakanlığı yetkilileri konunun yakından takip edileceğini belirtiyor.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.