Adalet Bakanı Bekir Bozdağ “Bu Dönemde Dış Güvelik Yasasını Çıkaracağız”


Adalet bakanlığı Ceza ve İnfaz Kurumları’nda yürütülen eğitim ve iyileştirme faaliyetleri kapsamında hükümlü ve tutuklular tarafından iş yurtlarında hazırlanan ürünlerin tanıtımı ile satışının yapılması amacıyla, “İstanbul 5. Ürün ve El Sanatları Fuarı” açıldı.

Açılışa,Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Müsteşar Yardımcıları Basri Bağcı,Musa Heybet, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu CTE Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, İş Yurtları Daire Başkanı V. Kadri Kamer,’de katıldı.

Terör örgütleriyle olan mücadeleden cezaevlerinde yaşanan olaylara cezaevleriyle ilgili olan çarptırma haberlere kadar bir çok konu hakkında konuşan Sayın Bozdağ Dış Güvenlik yasası hakkında da şu ifadelere yer vermiştir.

“Cezaevlerinin yönetimi bugün Adalet Bakanlığı’nda ama dış güvenliği İç İşleri Bakanlığında Jandarma eliyle sağlanmaktadır. Cezaevlerinin dış güvenliğinin tamamen Adalet Bakanlığına geçmesi ve Cezaevinde çalışan personelin özlük haklarında iyileştirme yapılmasına ilişkin kanun tasarımız geçen dönem TBMM’ye gelmiş ancak genel kurul aşaması tamamlanmamıştır. İnşallah bu dönemde dış güvenlik yasasını meclisimizden çıkaracağız ve İnfaz Koruma memurlarımız dahil cezaevlerinde çalışan personelimizin haklarında da olumlu gelişmeleri sağlayacağız.”

 

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.