Avrupa Konseyi Heyeti Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM’ı Ziyaret Etmiştir

Avrupa Konseyi Heyeti Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM’ı Ziyaret Etmiştir

Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Destek Programı (IPA)nın II. Dönemi, 2014 yılı programlaması kapsamında Genel Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan “Ceza İnfaz Rejiminin Güçlendirilmesi ve Suç Tekrarını Önlemek Amacıyla Şartlı Tahliye Uygulamasının İyileştirilmesi”  ve “Mahkûmlar İçin Disiplin ve Ödül Prosedürlerinin İyileştirilmesi ve Sivil İzleme Kurullarının Etkinliğinin Artırılması” projelerinin hazırlık çalışmaları 15-17 Mart 2016 tarihlerinde Avrupa Konseyinin Ankara Program ofisinde gerçekleştirilmiş, iki günlük toplantıların ardından Avrupa Konseyi heyeti Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM’ı makamında ziyaret etmişlerdir.

17 Mart Perşembe günü gerçekleşen ziyarete Avrupa Konseyi Ceza İşbirliği Birliği Birimi Başkanı Tanja Rakudszic Hadzic, Proje Yöneticisi Donche Boshkovski ve Proje Danışmanı Ceren Güven Güres katılmışlar, yeni başlaması planlanan projelerle ilgili yürütülen çalışmalarla ilgili olarak bilgi vermişlerdir.

Heyet adına ilk söz alan Ankara Program Ofisi Başkanı Michael Ingledow; Avrupa Konseyi’nin geçmişte Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile iki büyük ve başarılı proje gerçekleştirdiğini, kendisi ve ekibinin de yeni başlayacak projeler için heyecanlı olduğunu belirtmiş, ilk kez ziyarette bulunduğu Genel Müdürümüz tarafından kabul edildikleri için memnuniyetini dile getirmiştir. Yeni başlayacak iki proje ile ilgili çalışmaların oldukça iyi gittiğini, 2014 yılı içinde teklif edilip kabul gören projeler içinde oldukça iyi bir noktada olduğumuzu ve belki de IPA II döneminin başlayan ilk projeleri olacağını belirtmiştir.

Avrupa Konseyi Ceza İşbirliği Birliği Birimi Başkanı Tanja Rakudszic Hadzic de daha önceki projelerinde defalarca geldiği Ankara’da, bu zor günlerde de bulunmaktan çok mutlu olduğunu, şu ana kadar yürütülen çalışmaların çok olumlu geçtiğini Genel Müdürlük birimlerinin çok sıkı bir hazırlık çalışması yürüttüğünü ve projelerin beklenenden daha önce başlama şansı olduğunu belirtmiştir.

Heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti belirterek sözlerine başlayan Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz Yıldırım, üzüntü verici olayların yaşandığı bu günlerde tüm gücümüz ve enerjimizle görevlerimize ve projelerimize devam ettiğimizi, terörün amacına ulaşmasını engelleyecek şekilde iş ve sosyal hayatın sürdürüldüğünü, Genel Müdürlüğümüz çalışmalarının da bu çerçevede titizlikle devam ettiğini vurgulamışlardır. Hazırlık çalışmaları süren her iki projenin amaç ve içerik olarak çok önemsendiğini, bu projeleri, bir yapbozun birleşerek bütünü tamamlayan parçaları olarak gördüklerini, bu nedenle Genel Müdürlüğümüz projelerinin, sistemin tüm ihtiyaçlarını giderecek şekilde birleşen ve birlikte işleyen makine dişlileri gibi tasarlandığını belirtmişlerdir. Özellikle son 3 yılda direkt olarak ihtiyaçlara yönelik projelerin geliştirildiğini, sırf uygulamış olmak için proje yürütülmediğini, sadece yeni projeler değil tamamlanış projelerinde sürdürülebilirlik açısından takip edildiğini ve yeni projelerin bu çıktılara entegre edildiğini de vurgulamışlardır. Ayrıca, Genel Müdürlüğümüz kurumlarının fiziki yapı ve işleyiş olarak son yıllarda ciddi bir gelişme kaydettiğini, özellikle personele yapılan yatırımlarla personelin kapasitesi ve farkındalığının arttığını, bu iki unsurun proje yürütme konusunda Genel Müdürlüğümüzün güçlü yönleri olduğunu da eklemişlerdir.

Yeni başlayacak projelerin başarıyla yürütüleceği ve Avrupa Konseyi ile verimli işbirliğimizin süreceği yönündeki karşılıklı temennilerin ardından heyete, ziyaretin anısına Genel Müdürümüz tarafından çeşitli hediyeler sunulmuştur.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.