Bakan Bozdağ dan Adana ile İlgili Açıklamalar


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Özgecan Aslan’ın katilinin cezaevinde öldürülmesiyle ilgili 2 cezaevi müdürü ile 3 memurun açığa alındığını açıkladı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Özgecan Aslan’ın katinin cezaevinde silahlı saldırı sonucu öldürülmesiyle ilgili konuştu. Bozdağ, ”İçeriden destek alınmadan cezaevine silah sokulamaz. 2 cezaevi müdürü ile 3 memur açığa alındı. Bir görevlinin silahlı içeri soktuğuna dair bulgular var” dedi.

TÜRKİYE’NİN KONUŞTUĞU ADAM SORGUDA

Bakan’ın açıklaması öncesi olayla ilgili sıcak bir gelişme yaşandı. Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan’ın katili Suphi Altındöken ve babasını cezaevinde silahla vuran Gültekin Alan ile ona yardım ettiği ileri sürülen memurlar sorgulanmak üzere Adana Adliyesi’ne getirildi.

50 yıla hükümlü ve 10 yıldır Adana Cezaevi’nde bulunan ‘suç makinası’ olarak tanınan katil zanlısı Gültekin Alan ile diğer mahkumların ve cezaevi görevlilerinin ifadelerinin alınması ve güvenlik kameralarının incelenmesiyle silahlı saldırının nasıl gerçekleştiği belirlendi. 7 savcı ve 2 müfettişin yaptığı soruşturmanın ardından katil zanlısına memruların yardım ettiği tespit edildi.

 


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.