Ceza İnfaz Kurumlarında Aşırıcılıkla Mücadele Çalıştayı Yapıldı

Ceza İnfaz Kurumlarında Aşırıcılıkla Mücadele Çalıştayı Yapıldı

Ceza İnfaz Kurumlarında Aşırıcılıkla Mücadele Çalıştayı Yapıldı

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından 02 Kasım 2016 tarihinde Ankara Hakimevinde; “Ceza İnfaz Kurumlarında Aşırıcılıkla Mücadelede Sorunlar Ve Çözüm Önerileri” konulu çalıştay düzenlendi.
Çalıştayda; konuyla ilgili bilgi, deneyim ve önerilerini paylaşmak üzere bu alanda çalışan ilgili kurum ve kuruluşlar ile Genel Müdürlüğümüz bünyesinde alanda çalışan ilgili birim temsilcileri bir araya geldi. Ceza infaz kurumlarımızda uygulamaların bir arada değerlendirilmesine olanak sağlayan çalıştaya; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı M. Fatih BELVİRANLI, Tetkik Hakimleri Hüseyin ŞIK, Serdal İBRAHİMOĞLU, Faruk KARCI, Tamer EVİN, Kevser CEYLAN KOCA ile Dışişleri, Aile ve Sosyal Politikalar, Gençlik ve Spor Bakanlıklarından, Emniyet Genel Müdürlüğünden, Polis Akademisi Başkanlığından, Diyanet İşleri Başkanlığından, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden, Project Gruoptan, Ankara Eğitim Merkezi ile ceza infaz kurumlarından alanında uzman kişiler katıldı.
Alanda uygulamada yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin ele alındığı çalıştayda “Aşırıcılıkla Mücadele Konusunda İhtiyaçlar Nelerdir?” konusunda ihtiyaç analizinin ortaya konulması için grup çalışması yapıldı.
Gruplarda;
1. Güvenlik, istihbarat ve personel eğitimi
2. Dış dünya ve aile ile ilişkiler, diğer kurum ve kuruluşlarla işbirliği
3. Risk değerlendirme ve rehabilitasyon çalışmaları
konu başlıkları ele alınarak bu başlıklar altında çözüm önerileri üretildi.
Yine bu konu başlıkları üzerinde katılımcılar görüşlerini bildirilmiş ve öneriler sunmuştur.
Çalıştay sonucunda; tüm katılımcılar ve kurumların görüş ve önerilerini içerecek bir rapor oluşturulmasının ardından Genel Müdürlüğümüz tarafından kurumlarımızda yürütülen uygulamaların gözden geçirilerek geliştirilmesini içeren çalışma yapılmasına karar verildi.

resim_3 resim_4 resim_2 resim_1


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.