CTE Yine mi HARİÇ!

İsmail Tosun

Yazarın şu ana kadar yazılmış 11 makalesi bulunuyor.

CTE Yine mi HARİÇ!

15 Temmuz gecesi yaşanan hain ve alçakça yapılan saldırıyı kınıyorum ve o gün büyük bir kahramanlık gösteren Türk milletine minnetlerimi iletiyorum. Şehit olan kardeşlerime de Allahtan rahmet diliyorum. Hain saldırıdan sonra bir çok kurumda yapılanmaya gidildi. Diğer kurumlarda reformlar yapılırken hiçbir yerde CTE hariç ibaresine rastlamadım. Yapılan bu reformlarda CTE hariç değilse  Ceza İnfaz Kurumlarında herhangi bir reformun olmaması kafaları karıştırmaktadır. Kurumumuzda da değişikliğe gidilmesi düşüncesindeyim ki bu reformlar gerçekleşmezse Ceza evlerindeki sıkıntılar devam edecektir. Daha önce de bahsettiğim gibi öncelikli değişiklik Kurum Müdürlerinde yapılmalı. Neden Askeriye ve Emniyette amirler üniformalı iken bizde değil. Bir İnfaz Koruma Memuru olarak Bakanlık Personeli , Komisyon Personeli ayrımından duyduğum rahatsızlığı dile getirerek Kurum Müdürlerinin de üniforma giyerek bu ayrımın kalkması ve herkesin Bakanlık Personeli anılmasını istemekteyim.

İkinci bir konu olarak İnfaz Koruma Memurlarının alımlarının Birkaç kişinin inisiyatifinden alınarak Devlet Personel Başkanlığı tarafından KPSS ile merkezi atamada yer almasını doğru buluyorum. Ki bu şeklide en azından Birkaç hakim ve savcının gözlerinin içine bakarak elenmeyiz. Liyakat sistemine uyularak puanı yüksek olan atanır ve torpil denilen lanet mevzu da ortadan kalkmış olur. Birilerin adamı değil de milletin adamı yerleşmiş olur en azından.

Diğer bir mevzu ise dış güvenliğin Ceza evlerine verilmesidir. Asker ile yaşanan sorunların son bulması ve Ceza evi personelinin Ceza evlerinin iç ve dış güvenliğine hakim olması gerekir. Böyle bir durumda en ikilik ortadan kalkmış olur ve Ceza evlerinde ki askerin hakimiyeti ortadan kalkmış olur.

Hazır dış güvenlik demişken değinmeden de geçemeyeceğim konulardan biri de İnfaz Koruma Memurlarının haklarıdır. Yıllardır beklediğimiz hakların ve maaşlardaki iyileştirmelerin artık gerçekleşmesi gerekmektedir. Yıpranmanın ve maaşlarda ki iyileştirmelerin personelin performansı açısından önemli olduğunu düşünmekteyim.

Bizler İnfaz Koruma Memuru olarak en iyi şekilde görevimizi ifa etmekten kaçınmamaktayız. Artık bizlerinde hak ettiği yere gelmesi ve halk nezdinde itibarımızın artması gerekmektedir.

Bir daha bu ülkenin birliğine ve beraberliğine zarar verecek her türlü şahıs ve yapılanmadan temizlenip mutlu ve huzurlu gelecekler yaşamamız dileklerimle.


YAZARIN SON YAZILARI
YOL AÇIK YOLA ÇIK - 13 Şubat 2017
Mesele Cinsellik mi? - 18 Kasım 2016
CTE Yine mi HARİÇ! - 2 Ağustos 2016
Üniformalı Müdür! - 29 Mayıs 2016
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.