Duvarların Ardındaki Yıprananlar

Muhammet BİRER

Yazarın şu ana kadar yazılmış 7 makalesi bulunuyor.

kabussss-1024x576

Önceki yazımda ele aldığım konu İnfaz ve Koruma Memuru Neden Yıpranıyor idi. Acaba sadece İnfaz ve Koruma Memurumu yıpranmakta? İnfaz ve Koruma Memurunun Ailesi nasıl bir düşüncede? Gerek görev yaptığı zamanlar içerisinde gerek Memur Arkadaşın Ailesinin yanındaki psikolojik durumu esnasında? Aslında gerçekten düşünüldüğü zaman İnfaz ve Koruma Memurunun zor şartlarda görev yaptığı ve bunun ısrarla görülmemesi bir kanayan yara olarak devam ederken, Ailesiyle ilgili geçirdiği vakit boyunca görev yaptığı yerdeki riskler, tehlikeler ve psikolojik durumlarını göz önünde bulundurduğumuzda acaba görev yerleri dışında nasıl bir yaşamları vardır? Ailesi evinde güven içinde bekleyebiliyor mu? Neler düşünüyor Ailesi, neler yaşamakta? Bunların hepsi birer sorun ve soru? Ben bu yazıyı yazarken bu kez kendi başıma değil, bizzat Manisa T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Görev yapan İnfaz ve Koruma Memuru Şafak ÇAĞLAYAN kardeşimin Ailesinin yani Değerli Eşinin fikirlerini aldım. Bakalım kardeşimiz bize nelerden bahsetti?

Ben bir İnfaz ve Koruma Memuru Eşi olarak Söz edilen meslekte yıpranmanın tasvirini etmek mümkün değildir.Yıpranmanın tasviri eşinizi evde beklerken normalinin 5 dakikası geç geldiği zaman telaşlanmaktır; bir şey mi oldu endişesidir. Yapılan meslek bir nevi gönüllü mahkumluktur. Evinizden eşinizi mahkumluğa uğurlamaktır ve sen onu Allah’a emanet gönderirken dualarla karşılarken onunla bir nöbet tutarken ve onun haklarının bu uğraşlarının daha çokta cesaretinin karşılığının alınmayışını görmek açıkcası bu da yıpranmadır.Her meslek gibi her gün işe gidip gelmekte insanı yıpratır buyrun buda yıpranmadır. Şimdi sorarım Size Ben de öncelikle hem bir Anne olarak hemde Eş olarak Eşim gibi diğer İnfaz ve Koruma Memuru arkadaşların diğer kolluk kuvvetlerine tanınan hakların sağlanmasını en azından eşit şartlar sunulmasını rica ediyorum, haklı değilmiyim? Bu konuda sesini biraz olsun duyurmaya çalışan herkese özellikle de Gençcte grubuna uğraşları için teşekkür ediyorum. Allah yardımcınız olsun.’’

Kardeşimize teşekkürlerimizi sunarız ve temennilerimize kavuşmamız için ne gerekiyorsa yapmaya devam edeceğiz.İnşallah terör sürecini Allah’ın izniyle tamamen söker atarız da Türkiye Cumhuriyeti İnfaz ve Koruma Memurları Hakları da gündeme getirilerek çözüme kavuşturulur.

Ay Yıldızlı Vatanımızı Seven Herkese Selam Olsun..

MUHAMMET BİRER


YAZARIN SON YAZILARI
Reform İçimizde Saklı !! - 12 Haziran 2016
Gardiyan Değil! - 24 Nisan 2016
Kadın Olmak! - 8 Mart 2016
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.