Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavus YILDIRIM Manisa Ziyareti

Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavus YILDIRIM Manisa Ziyareti

Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Sayın Vehbi Kadri KAMER ile birlikte 11/01/2016 Manisa ilini ziyaret etmişlerdir.

Genel Müdürümüz ziyaret kapsamında öncelikle Manisa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunu ziyaret  etmiştir. Kurumda bulunan rehabilitasyon bölümü, halı atölyesi, çini atölyesi, hobi odası, psiko-sosyal servis ve bu kısma ait bireysel görüşme grup çalışma odaları ziyaret edilmiş, Kurum Müdürü İsmet ÇELİK tarafından buralardaki çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.

Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM, İşyurtları Kurumu Daire Başkanı Sayın Vehbi Kadri KAMER ceza infaz kurumu ziyaretinin ardından Manisa Adliyesi’ne geçmişlerdir. Genel Müdürümüz burada Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin ŞİMŞEK, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanı Şahap MUTLU, 1.Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlı İsmail KÖKTEN, adliyede görevli hakim ve savcılar tarafından karşılanmıştır.

Genel Müdürümüz Adliye ziyareti kapsamında Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu tarafından, ülkemizdeki ceza infaz kurumlarının İşyurdu müdürlüklerince üretimi yapılan ürünlerin satışının yapılacağı işyurdu satış mağazasının açılışını yapmıştır. Açılışa, Manisa Barosu Başkanı Ali ARSLAN, eski baro başkanı ve eski Manisa Milletvekili Zeynel BALKIZ, adliye mahkeme başkanları, hakim ve savcılar, adliye personeli, Manisa Açık ve T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumlarının müdür ve 2.müdürleri katılmıştır.

Genel Müdürümüz yaptığı açılış konuşmada; 35 bin hükümlü ve tutuklunun işyurtlarında sigortalı olarak çalıştığını, sistem içerisinde çalışan hükümlü ve tutukluların aylık kazancının yan gelirlerle birlikte 400 lirayı bulduğunu söylemiştir. Ayrıca İşyurtları Kurumu olarak 45’ inci mağazayı açtıklarını kaydeden Genel Müdürümüz “ceza infaz sisteminde son 10 yılı aşkın süredir devam etmekte olan değişim ve dönüşüm hareketinin en önemli yansımasının iş üretimi ve iş faaliyetleri alanında olduğunu, hem hükümlülerin eğitimi ve ıslahı noktasında hem infaz sisteminin temel amaçlarına yönelik faaliyetlerin üretimi noktasında işyurtlarının çok önemli olduğunu, bugün burada işyurtları faaliyetlerinin, iş eğitimlerinin bir ürünü olan ve bir anlamda da infaz sisteminin özgüvenini yansıtacak olan bir mağazayı açmanın onurunu yaşıdıklarını, bu açılan mağazada hükümlü ve tutukluların el emeklerinin işyurtları sisteminin geldiği noktayı halkımız ve kamuoyu ile buluşacağı bir mağaza olacağına inandığını söylemiştir.

Açılış ve kurdela kesiminin ardından, 15 ceza infaz kurumu işyurtlarında üretilen toplam 167 parça ürünün yer aldığı mağaza gezilmiştir. Mağazanın açılışıyla birlikte, Manisa E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda eğitim faaliyetleri çerçevesinde açılan çini kursunda üretilen, Atatürk portresi ile Manisa’da yaşamış ve şehzadeliklerini Manisa’da yapmış olan Osmanlı Padişahlarına ait çini tabloları sergilendi.

İşyurtları satış mağazasının açılışının ardından Manisa Adliyesi bünyesinde oluşturulan, suça sürüklenen çocuklar için düzenlenen ifade alma odası ve bekleme odasının açılışı da yapılmıştır.

Adsız resim_1Adsıza

#GÜÇLÜTÜRKİYEYENİCTE

FACEBOOK.COM

WWW.GENCCTE.COM


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.