GÜLE GÜLE KOCA YÜREKLİ ADAM

Burak BAHÇACI

Yazarın şu ana kadar yazılmış 19 makalesi bulunuyor.

GÜLE GÜLE KOCA YÜREKLİ ADAM

Yaklaşık olarak dört buçuk senedir Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğünü yapan iyi niyetli bir insan olan ve personeline her zaman her şartta destek veren ve gözeten kısacası bizleri bir evlat olarak gören Sayın Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM’ın görevi sona ermiştir. Biz senden memnunuz koca yürekli adam umarım sende bizden memnun olarak ayrılmışsındır.

Hatırlarsınız ki bizler yani Ceza ve Tevkif Evleri ailesi genel olarak sahipsizdik, ta ki bundan dört yıl öncesine kadar. Yeni göreve atanan Genel Müdürümüz ne gibi değişiklik yapacak, bizlerle ilgili neler yapacak dedikoduları dönüyordu. Genel Müdürümüz olarak atanan Enis Yavuz YILDIRIM bizlere değer verdiğini ve bizler için elinden geleni yapacağını zaten gelir gelmez göstermişti. Ceza İnfaz Kurumu personellerine yönelik yapılan her türlü suçlama ve karalamalara karşılık vererek bulunduğu her platformda övgü ile bahsetti. Ceza İnfaz Kurumlarımızda bulunan kurum müdürlerimizin bırakın odalarına girmeyi verdiğimiz selamı almalarını sağlayamazken; Enis Bey kendi makam odasını daima personeline açmış ve de personeline destek olduğunu her zaman göstermiştir. Kişiliğinden taviz vermeden büyükle büyük, küçükle küçük oldu. Gittiği her Ceza İnfaz Kurumundan ayrılışı hüzünlü oldu, hem kendisi için, hem de kendisini uğurlayan personel için. Çünkü gittiği her yerde farkındalıklara vesile oldu, sebep olduğu farkındalıklarla da yeni yeni başlangıçlar tesis etti.

Hakeza bunun en güzel örneğini yıllardır gelmez ve gelmeyecek denilen yıpranma hakkının bizlere kazandırılmasıyla görmüş bulunmaktayız. Kimse şunu hafife almasın yıpranma hakkı sadece bir yıpranma değildir. Yıpranma hakkı Ceza İnfaz Kurumu personelinin prestijini arttıracak bir adımdır. Yıpranma bize diğer özlük haklarını arama ve kazanma yolunda açılan bir kapıdır. Uzun lafın kısası Enis Yavuz YILDIRIM bize sadece yıpranma hakkının verilmesi için uğraşmadı. Bizim mesleğimizin prestijini arttıracak bir çalışma yaptı. Üniversitelerde İnfaz ve Koruma bölümlerinin açılması için verdiği çaba da sonuç verdi. Bugün birçok üniversitede İnfaz ve Koruma bölümü mevcut ve artık bizler filimler de bilinen kötü gardiyan değil derslerde okutulan meslek kuruluşu haline geldik. Bu şaheserin en büyük eseri Enis Yavuz YILDIRIM’dır. Her bayram da onurlu meslektaşlarımı yani Ceza ve Tevkif Evleri ailesinin bayramını kutlamış ve bizleri yüceltmiştir. Bize sosyal medyayı iyi, düzgün ve güçlü kullanmakla her kapının açılabileceğini gösterdi bizlerin yeni haklarımızı alabilmemiz için yolumuzu açtı. Daha nice nice faydaları ve kazanımları olmuştur.

Değerli kardeşlerim; yakınen tanıyan biri olarak kuruyorum bu cümleleri, onu tarif etmeye kifayetsiz kalan kelimelere inat; Sayın Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM, sahip olduğu makamdan değer bulan değil, bulunduğu makamı değerli kılan devlet terbiyeli, bürokrasimizin yüz akı,  bizi olmamız gereken yerlere taşımak için gecesini gündüzüne katmış koca yürekli bir insandır. Bize yani Ceza ve Tevkif Evleri ailesine vermiş olduğu bu değerden dolayı Sayın Enis Yavuz YILDIRIM’a canı gönülden teşekkürü bir borç bilir yeni görevinde başarılar dileriz.

Yeni Genel Müdürümüz Şaban YILMAZ’a da hoş geldiniz ailemize demek isterim. İnşallah yeni Genel Müdürümüz de bizim camiamız, prestijimiz için gerekli çalışmayı gösterecektir bundan hiç şüphemiz yoktur. Yeni Genel Müdürümüz Şaban YILMAZ beye de yeni görevinde başarılar dilerim. Daha güzel günlerin bizi daha güzel karşılaması dileklerimle.

GençCTE ailesi.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.