Gürcistan Ceza İnfaz Bakanı Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etmiştir

Gürcistan Ceza İnfaz Bakanı Genel Müdürlüğümüzü Ziyaret Etmiştir

Gürcistan Ceza İnfaz Bakanı Kakha KAKHISHVILI, eşi Jana KAKHISHVILI ile beraberindeki Gürcistan Cezaevleri Genel Müdürü Zvıad MIKHANISHVILI, Gürcistan Denetimli Serbestlik Başkanı Gıorgı ARSOSHVILI ve Basın Yayından Sorumlu Müdür Baıa TSANAVA’dan oluşan bir heyet 06-09 Aralık 2015 tarihleri arasında ülkemize bir çalışma ziyareti gerçekleştirmiştir.

Heyet, ziyaret kapsamında ilk olarak 07/12/2015 tarihinde Anıtkabiri ziyaret etmiştir. Ziyaretin akabinde Adalet Bakanı Sayın Bekir BOZDAĞ, konuk Bakanı ve beraberindeki heyeti makamında kabul etmiştir. Gerçekleştirilen toplantıya Adalet Bakanlığı üst düzey yöneticileri ile Gürcistan Ankara Büyükelçisi Irakli KOPLATADZE ve Büyükelçilik Müsteşarı Gela JAPARIDZE de katılmıştır. Toplantı bitiminde konuk Bakan onuruna verilen öğle yemeğine geçilmiştir.

Öğle yemeğinin ardından konuk Bakan ve beraberindeki heyet Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etmiştir. Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM ile heyet arasında yapılan görüşmede, Türkiye’de hükümlü ve tutuklu olarak bulunan Gürcistan vatandaşlarının durumu ele alınmış ve daha sonra heyete elektronik izleme ile ilgili sunum yapılarak, Genel Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan Elektronik İzleme Merkezi gezdirilmiştir.

Heyet, Ankara’daki programını Etnoğrafya Müzesini ziyaret ederek tamamlamıştır.

kaynak: Genel Müdürlük


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.