Hemşireler Haftanız Kutlu Olsun


Kutsal bir meslek olan hemşirelik, insan sevgisi, şefkat, sabır gerektirmektedir. Çalışma şartlarının zor olmasının yanında mutlaka sabır ve hoşgörüyü de içinde barındırır. Diğer mesleklerde de olduğu gibi toplumsal ihtiyaçlardan doğan hemşirelik, insan hayatıyla iç içedir. Ekip çalışması gerektirir ve el becerisi olan, hünerli ve hızlı davranabilen insanlar hemşirelikte başarılı olabilir. İnsanları sevmek ve onlara saygı göstermek ise hemşirelikteki en temel koşuldur.

Hemşireler dil, din, ırk; suçlu ya da suçsuz ayrımı gözetmeden herkesin yardımına koşar ve sağlıklarını kazanmaları için çalışır. Bu nedenle hemşireler sevgi dolu, şefkatli olmalıdır ve ciddiyetle işlerini yapmalıdırlar. Sağlığı yerinde olmayan insanlara yardımcı olabilmek için son derece disiplinli çalışılmalıdır. Söz konusu insan sağlığı olduğu için hemşireler oldukça zor bir işi yerine getirmektedir.  Bireylerin en önemli ihtiyacı sağlıktır. Bu ihtiyaca yönelik çalışan tüm personel de aynı derecede önemlidir. Hemşireler de tıbbi bilgi açısından doktorlar kadar donanımlıdır ve doktorlardan daha ağır şartlarda çalışırlar. En önemlisi hastaların hastalıklarının her evresinde yer alırlar. Bu şartlar altındayken hemşirelere doktorlar kadar önem verilmelidir.

GençCTE olarak Ceza İnfaz Kurumlarımızda görev yapan, kampüs ünite hastanelerinde görev yapan ve tüm yurtta sağlık kuruluşlarında görevini ifa eden hemşirelerimizin haftasını en içten dileklerimizle kutluyoruz.

Umuyoruz ki 2012 yılında Genel Müdürümüz Enis Yavuz Yıldırım’a sunmuş olduğumuz Ceza İnfaz Kurumu Personelleri günü de en kısa sürede hayata geçirilir. Böylelikle birlik ve beraberliğe, ekip çalışmasına, ve arkadaşlığa düşkün olan Ceza İnfaz Kurumu Personelleri daha da samimileşecek aralarında bağ daha da perçinlenececek hak ettiği değere bir adım daha yaklaşacaktır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.