İnfaz ve Koruma Memurları Kapalı Gişe Oynuyor

İnfaz ve Koruma Memurları Kapalı Gişe Oynuyor

10 infaz koruma memurunun rol aldığı komedi türündeki Koğuş Palas tiyatro oyunu cezaevlerinde bulunan tutuklu ve mahkumlar tarafından büyük ilgi görüyor..
10 infaz koruma memurunun rol aldığı komedi türündeki Koğuş Palas tiyatro oyunu cezaevlerinde bulunan tutuklu ve mahkumlar tarafından büyük ilgi görüyor…
Yayınlanma Tarihi: 20.02.2016 02:30
Yaklaşık bir yıl önce yönetmen Turgay Üzgün’ün öncülüğü ve Hilali Hasanov’un sanat yönetmenliyle sahneye konan Koğuş Palas oyununda başrolleri infaz koruma memurları Halil Kaya, Adil Cengiz, Mehmet Çuhadar, Ahmet Yaşar, Ömer Faruk Arslan, Murat Kurt, Hasan Hüseyin Türkoğlu, Yüksel Okutan ve Engin Aslan paylaşıyor. Kapalı cezaevlerinde adeta kapalı gişe oyunayan 10 infaz koruma memuru 70 dakika boyunca mahkum ve tutuklara eğlenceli anlar yaşatıyor. Yönetmen Turgay Üzgün izleyenlerin mahkum, oynayanların memur olması sebebiyle oyunda oto sansüre gidildiğini, küfür ve sert sahnelerden özellikle kaçındıklarını belirtiyor. Mahkumların talepleri doğrultusunda komedi türüne ağırlık veren tiyatro grubu bugüne kadar cezaevlerinde toplam 100 oyun sergiledi. Son olarak 101’inci oyunlarını Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 240 kadın mahkum için sergileyen infaz koruma memurları her oyun sonrası uzun süre ayakta akışlanıyor.

Memur olarak sahneye çıkmanın mahkumlar üzerinde olumlu etki yarattığını ve belirten grup üyeleri, “İnfaz koruma memuru olarak bizi sahnede, bir mahkumu canlandırırken gören tutuklular koğuşlarına gittiğimizde bize daha saygılı davranıyor. Ayrıca biz de yaparız diyerek gönüllü bir oyunda yer almak istiyorlar. Bu yüzden kendi aralarında 8 Mart Dünya Kadınlar günü için bir oyun hazırlığı yapıyor” diyor.

 

gazetevatan


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.