İnfaz ve Koruma Memuru Atletten Oğlu Anısına Geleneksel Mini Maraton


 

Bursa’da atletizm antrenörlüğü de yapan infaz koruma memuru İlhan Koç, Sivas’ta 2011’de trafik kazasında ölen 16 yaşındaki atlet oğlu anısına organize ettiği ve geleneksel hale gelen yol koşusu ve mini maratonun 5’incisini düzenlemeye hazırlanıyor.

Sivas Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve esnafın desteğiyle bu yıl 5’incisi 27-30 Mayıs’ta “Yunus Emre Koç’u Anma Yol Koşusu ve Mini Maratonu” adıyla düzenlenecek organizasyona, yoğun katılım bekleniyor.

Bursa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza ve İnfaz Kurumu’nda görevli infaz koruma memuru İlhan Koç, Sivas’taki Ahmet Ayık Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi öğrencisiyken 9 Haziran 2011 tarihinde vefat eden oğlunu anmak için her sene ölüm yıl dönümüne yakın düzenlediği, genç atletin kabri başından başlayan 3, 6 ve 12 kilometrelik yol koşusu ve mini maraton için hazırlıklarını sürdürüyor.

Atletizm antrenörlüğü de yapan Koç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aile boyu sporla uğraştıklarını belirterek, 8 çocuğundan biri olan merhum Yunus Emre Koç’un da atlet olduğunu hatırlattı.

Oğlunun antrenmandan çıktıktan sonra ağabeyinin de bulunduğu otomobille bir köyden dönerken geçirdikleri trafik kazasında hayatını kaybettiğini anlatan Koç, “(Oğlumun) Sivas Spor Lisesinden arkadaşları, ölümünün 40. gününde 3 kilometrelik bir ‘sevgi koşusu’ düzenlediler mezarına kadar. Buradan esinlendik, sonra her yıl, adına bir koşu düzenleyerek Sivas’ta geleneksel hale getirdik.” diye konuştu.

Koç, bu yıl organizasyonun 5’incisini düzenleyeceklerini belirterek, “Evlat acısı hiçbir şekilde dinmiyor. Bu, sadece bir vesile. Bununla teselli buluyorum. Burada amacım kaybettiğim bir evlat yerine bin evlat kazanmak, güzel nesiller yetişmesi için herkese örnek olmak. Rahmetli olan oğlumun da sporcu olması sebebiyle her sene düzenleyeceğim.” ifadelerini kullandı.

Sivas’ta, Yunus Emre Koç’un Esenyurt Mezarlığı’ndaki kabrinden başlayıp Esenyurt-Karşıyaka-Kızılırmak-Akevler-Esenyurt güzergahında gerçekleştirilecek koşular, 3 günde tamamlanacak. 12 farklı yaş kategorisinde, 3, 6 ve 12 kilometrelik parkurlarda yapılacak koşularda, dereceye girenlere çeşitli ödüller verilecek.

memurlar.net


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.