İnfaz ve Koruma Memuruna İyileştirme


İNFAZ VE KORUMA MEMURUNA İYİLEŞTİRME

        Son günlerde gündemde olan asker ve polislerin ek göstergelerinin yükseltilmesi ile birlikte 2200 olan ek göstergeler 3000 e çıkmıştır. Emniyet hizmetleri sınıfına dahil kadrolarda bulunanların yararlandığı emniyet hizmetleri tazminatları yüzde 25 artırılacak. Emniyet hizmetleri sınıfına dahil personelden yükseköğrenimli olanların ek göstergeleri de yükseltilecek. Şu an bildiğiniz gibi infaz koruma memuru olarak 1. Derceden emekli olamamaktayız. Uzman erbaşlar ile uzman jandarmaların 2 bin 200 olan ek göstergeleri 3 bine çıkarılacak. Uzman erbaşlara birinci dereceye yükselme imkanı getirilecek. Uzman erbaşların, kamuya geçebilmeleri için 7 yıl çalışmaları gerekecek. Yapılan düzenlemeler bunlar… Buna rağmen bizler infaz ve koruma başmemuru olduğumuzda sadece 8 veya 12 lira arasında bir maaş artışı oluyor. Oysa sorumluluk artışı kadar maaş artışı gözlenemiyor.

           Asker ve polis gibi üniformalarının kalbinde Türk Bayraklı arması olan ve bu personeller kadar tehlikeli şekilde devlet memurluğu yapan bunlara rağmen emniyet sınıfında değil de, GİH sınıfındaki yüreği vatan sevgisi ile çarpan infaz ve koruma memurlarının da bu tür bir iyileştirme zinciri akabinde gönlünün alınması bizleri çok mutlu edecektir.

                Bizlerin emniyet sınıfına geçmek istememizin nedenleri ise;

                öncelikle üst düzey idari amirlerimizin polis ve asker gibi hakimlerimiz ve savcılarımızdan oluşması,

                üniforma kanununa tabi olmamız,

          her iki meslekte de olduğu gibi meslek hammaddesini özellikle yasalara karşı gelen, çiğnemiş, toplumsal düzene göre hareket edemeyen insanların oluşturması (asker ve polis meslek olarak düşünüldüğünde çevreye kendine veya topluma zarar veren insanların toplumdan ayrılması, bizler ise daha çok kazandırma kısmında hizmet vermekteyiz yani ufak bir ayrıntı ile de olsa hemen hemen aynı pozisyondayız-devletin ve milletin yanında-)

                   24 saat esasına göre çalışıyor olmamız,

        meslek adına can güvenliği, ciddi yaralanmalar, tehdit vs gibi konularda aynı psikolojik ve fiziksel olumsuzlukları yaşamamız,

                   özellikle zor kullanma yetkisine sahip olmamız ve şu anda aklıma gelmeyen birçok nedenle bu konunun tartışılması istirhamımız en büyük temennimizdir. Elbette taktir hakkı büyüklerimizindir.

           Yine de somut olarak desteklerini bizlerden esirgemeyen ve karşılaştığımız üzücü olaylara tepkisini koyabilecek kadar bizlere güvenen başta Sayın Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM’a olmak üzere bütün amirlerimize teşekkürü bir borç biliyor; buna karşılık iş hayatımızın gereği, göstereceğimiz azim ve hassasiyet ile bu borcumuzu ödemeye çalışacağımızı kendi adıma temin ederim…Çünkü bizler; Güçlü Türkiye ve yeni nesil ceza infaz kurumu personelleri olarak; her türlü olaydan alnının akı ile görevini tam ve olması gerektiği gibi yapan infaz ve koruma memurları olma yolunda ilerlemek, vatana millete ve devlete yakışır bir şekilde örnek bir personel olmak için çalışan İNFAZ VE KORUMA MEMURLARIYIZ….

                  Saygılarımla…


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. apocan dedi ki:

    aynen katılıyorum

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.