İzmir de İnfaz Koruma Memuru Ali OLÇUN’un Tiyatro Gösterisi

İzmir de İnfaz Koruma Memuru Ali OLÇUN’un  Tiyatro Gösterisi

TUTUKLU ÇOCUKLARDAN MÜKEMMEL TİYATRO PERFORMANSI…

İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Çok Amaçlı Salonunda ve İnfaz Koruma Memuru Ali OLÇUN’un yazıp yönettiği, tutuklu çocukların müthiş oyunculuklarıyla sahnelenen tiyatro oyunu çok büyük beğeni aldı.

Programa İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet ÖZTÜRK, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Güneş OKUR, Jandarma Tabur Komutanı Ferhat ERSOY, İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Vural TEMÜR, Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü içerisinde yer alan Kurumların Müdürleri, Kurum Personeli ile hükümlü ve tutuklu çocuklar katıldı.

12-13 Ocak tarihlerinde 3 seans halinde yapılan gösteriyi, kurumda kalan çocukların tamamına yakını izleme fırsatı buldu. Komedi türündeki 3 farklı skecin yer aldığı gösteride, kahkaha ve tebessüm oyun boyunca bir an olsun duraksamadan sürdü. Sosyal içerikli mesajları eğlendirici bir dille ve birbirinden güzel müziklerle sahneye taşıyan çocuk oyuncular, yaptıkları dans figürleriyle de izleyenlerden bol bol alkış aldı.

Gösteri sonrası düşüncelerini belirten İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Fatih Mehmet ÖZTÜRK, “İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumundaki olumlu değişimlerin farkındayız. Kurum idarecileri ve çalışanların, çocuklar için yaptığı gayretli çalışmaları takdirle karşılıyorum. Çocuklarımızın oyununa diyecek söz bulamıyorum, çok başarılı bir gösteri sundular, hepsini yürekten tebrik ediyorum.” dedi.

Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Savcısı Güneş OKUR yaptığı konuşmada, Tiyatro oyununu yazan ve yöneten İnfaz ve Koruma Memuru Ali OLÇUN’a Teşekkür Belgesi vererek, “Bugüne kadar izlediğim en keyifli tiyatro oyunuydu diyebilirim. Çocuklarımızın bu tür sosyal etkinliklerdeki başarılarını görmekten dolayı çok mutlu oluyorum. Tiyatro oyununu yazan ve yöneten İnfaz ve Koruma Memuru Ali OLÇUN’u ve oyunculuklarıyla bizleri kendilerine hayran bırakan çocuklarımızı kutluyorum” dedi.

Oldukça duygulandığı görülen ve kapanış konuşması için söz alan Kurum Müdürü Vural TEMÜR, “İzmir Çocuk ve Gençlik Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda görev yapmaktan, sizler gibi kaliteli personelle çalışmaktan ve burada kalmakta olan çocuklarımızın ortaya çıkardığı bu müthiş başarılarından dolayı çok büyük heyecan ve gurur duyuyorum. Çocuklarımız sanki birer profesyonel tiyatro oyuncusu gibiydiler. Bu güzel başarılar hem yolumuzu aydınlatıyor, hem de ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gösteriyor. İlerleyen zamanlarda çocuklarımız için yapacağımız eğitimlerimizin, etkinliklerimizin ve çalışmalarımızın daha da çeşitlenerek artacağına ve gelişeceğine inanıyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Tiyatro oyununu sergileyen çocuklara günün anısına verilen hediyeler ve toplu resim çekiminin ardından program sona erdi.

44 f1c39797-6ca3-45cf-9a48-3da11a1b22be  1

#GÜÇLÜTÜRKİYEYENİCTE

FACEBOOK.COM

WWW.GENCCTE.COM

Haber kaynağı : Tahir İÇKAVAK


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.