Kadın Olmak!

Muhammet BİRER

Yazarın şu ana kadar yazılmış 7 makalesi bulunuyor.

dunya-kadinlar-gunu

8 Mart 1857 tarihinde ABD’nin New York kentinde 40.000 dokuma işçisi daha iyi çalışma koşulları istemiyle bir tekstil fabrikasında greve başlamış, ancak polisin işçilere saldırması ve işçilerin fabrikaya kilitlenmesi, arkasından da çıkan yangında işçilerin fabrika önünde kurulan barikatlardan kaçamaması sonucunda 129 kadın işçi can vermiştir. Kadınlar günü tarihçesine bakıldığı zaman böyle bir acı olay yaşanmış olması ve o günün Dünya Kadınlar Günü olarak anılması bu günümüze kadar süregelmiştir. İslamiyet ve Müslümanlık olarak zaten Dinimiz Kadınlarımıza değer vermemiz gerektiğini defalarca yinelemiştir.

 

Yüce Yaradan, değer açısından kadın erkek ayrımı yapmamıştır. Yüce Yaradan, İnsanı yeryüzünün En Şerefli Varlığı olarak yarattığını İlahi Mesajlarında ve Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’ de de belirttiğine göre bu mesajı doğru okuyamadığımız ve yaşam haline getirmediğimiz için birbirimize karşı üstünlük kompleksine kapılarak birbirimize eza, cefa, eziyet, şiddet, işkence uygulamaktan da kaçınmıyoruz. Yüce Yaradanın mesajlarını iyi okuyabilseydik bu davranış bozukluğunu yaşamaz ve bu derece kadınlara zarar vermezdik. Çoğu zaman kadınların kendilerini ifade etmesine bile tahammül edemiyoruz ki Kadın olmak zor zanaat Ülkemizde.

 

Biz Türk Toplumun töresinde at, avrat, silah olmazsa olmazımız olarak görülmüştür. Töremizde kadınsız bir dünyanın olmasının imkânı yoktur. Yaşamın her noktasında kadın bizim baş tacımız idi ve olması gerekende budur. Türk tarihinin her döneminde kadının yeri çok farklı olmuştur. “Her başarılı erkeğin arkasında başarılı bir kadının olduğu “sözü ve “Yuvayı Dişi Kuş Yapar” sözlerine benzer sayısız büyük sözlerimiz vardır. Peki, problem nedir? Demek ki bütün güzelliklere rağmen sıkıntı var ve sıkıntının varlığı devam etmektedir. Bu yazıyı yazarken Ülkemizde sürekli yaşanan malesef kadın cinayeti ve işkencenin yaşanmadığı günler yaşarız diye Yüce Yaradandan diliyorum.

DOĞUMDAN ÖLÜME KADAR HAYATIN HER ANINDA VARLIKLARINI HİSSETTİĞİMİZ BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLİ KADINLARIMIZIN VE ANNEMİN BU ÖZEL GÜNÜNÜ YÜREKTEN KUTLARIM ,,

MUHAMMET BİRER


YAZARIN SON YAZILARI
Reform İçimizde Saklı !! - 12 Haziran 2016
Gardiyan Değil! - 24 Nisan 2016
Kadın Olmak! - 8 Mart 2016
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.