Kamu Görevlilerinin Yıpranma Payı İçin Düğmeye BasıIdı!


Kamu görevlilerine erken emeklilik için süreç başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde fiili hizmet zammıyla ilgili komisyon çalışmaları başladı. Çalışma sonucunda hangi kamu görevlilerine bu imkanın verileceği belirlenecek.

Memur için düğmeye basıldı. Sosyal Güvenlik Kurumu’nda, geçtiğimiz Ağustos ayında gerçekleştirilen toplu sözleşme görüşmelerinde görüşülen ve mutabakata varılan ‘fiili hizmet zammı’yla ilgili komisyon çalışmaları başladı. Erken Emeklilik Son Dakika Haberleri çıktı mı? ne zaman? Fiili hizmet zammıyla ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Sosyal Güvenlik Kurumu’nda bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantıya; Memur-Sen Başkan Vekili Metin Memiş, Memur- Sen Başkan Yardımcısı Hacı Bayram Tonbul, Birlik Haber- Sen, Ulaştırma Memur-Sen, Kültür Memur-Sen başkanları, sendikaların genel başkan yardımcıları, ilgili kurumların yetkilileri ve üniversite öğretim üyeleri katıldı. Memur-Sen’den yapılan açıklamaya göre; toplantıda hizmet kollarının talepleri doğrultusunda 9 adet alt komisyon oluşturuldu. Komisyonlarda ‘fiili hizmet zammından’ kimlerin faydalanacağı ile ilgili çalışma yapılacak. Bilimsel çalışmaların sonucunda hangi hizmet kollarında ve kimlere ne şekilde fiili hizmet zammı verileceğine dair ön metinler oluşturulacak. Çalışma sonunda hazırlanacak rapor, kanun tasarısı haline getirilerek Meclis’e sunulacak. 

HERKES İSTİYOR

Tüm hizmet kollarının  talebi var. Erken emeklilik getirilecek alanların başında sağlık yer alıyor. Komisyon; sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan personelden kimlerin hangi şartlarla ve süreyle fiili hizmet zammından yararlandırılıp yararlandırılmayacağı hususunu ele alacak. Yine  imkanı getirilmesi beklenen mesleklerden biri de öğretmenlik. Postacılar, itfaiyeciler, mühendis, tekniker, teknisyen ve kimyacılar da imkanı bekliyor.

Yıllardan beri infaz ve koruma memurların’a yapılması beklenen iyileştirme ve yıpranma payı konusu maalesef bu haberde yerini almamıştır. Yıllarca talep etmemize rağmen, bizden sonra talep eden mesleklerin bizden daha önce gündeme alınıp çalışmalara başlanılması bizleri üzmüş ve düşündürmüştür. Bunun sebebi nedir bizde eksik olan ya da fazla olan ne var diye sormamak elde değil. Acaba bizlerin bir türlü sımsıkı bir arada duramaması olabilir mi? Bu özeleştiri doğrultusunda bizler GENCCTE olarak elin taşın altına girmesi gerektiğini ve sorumluluk bilinciyle bütün çalişmalarımızın odağina aile olmayı aldık. Unutmamak gerekir ki Sen varsan Biz varız!

Kaynak: engellilersitesi.com


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.