Kamu Hizmeti Cezası ve Kişisel Gelişim ve Hayata Yeniden Başlama Eğitimleri İşbirliği Protokolü İmzalandı

Kamu Hizmeti Cezası ve Kişisel Gelişim ve Hayata Yeniden Başlama Eğitimleri İşbirliği Protokolü İmzalandı

Ankara ve Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde, denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan hükümlülerin, haklarında verilmiş kamu hizmeti cezalarının yerine getirilmesi ve denetimli serbestlik tedbiri altında oldukları sürece suçtan uzak kalarak topluma uyumlarını kolaylaştırmak, kişisel gelişimlerine katkı sağlamak, aileleriyle bağlarını sürdürmelerini ve güçlendirmelerini temin etmek üzere Ankara Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Ankara ilinde yer alan denetimli serbestlik müdürlükleri arasında işbirliği sağlamak amacıyla “Kamu Hizmeti Cezası ve Kişisel Gelişim ve Hayata Yeniden Başlama Eğitimleri” işbirliği protokolü 05/04/2016 tarihinde imzalandı.

Protokol; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz YILDIRIM, Ankara Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Ayhan ELMALI, Başkent Üniversitesi Rektör Vekili Prf. Dr. Abdülkadir VAROĞLU, Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman BÜYÜKBERBER, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Nevzat ÖZGÜVEN ve Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin DOĞAN tarafından imzalandı. İmza töreninde ayrıca Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun KODALAK, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Mahir KARA, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Kemal DEMİRDÖN, Ankara Cumhuriyet Savcısı İhsan ALTUĞ ve Ankara Batı Cumhuriyet Savcısı Alican KARAKAŞ da hazır bulundu.

Protokol; taraf üniversitelerde görevli öğretim elemanlarınca, Ankara ve Ankara Batı Denetimli Serbestlik Müdürlüklerinde, suçun önlenmesi, suç tekrarının azaltılması ve toplumun korunması adına denetimli serbestlik tedbiri altında bulunan yükümlülere yönelik; öfke kontrolü, empati, farkındalık, kişilerarası etkili iletişim, vb. konularda hükümlülerin suçtan uzak kalmaları ve toplumsal uyumlarının kolaylaştırılması amacına hizmet edecek ilgili seminerlerin verilmesini ve hakkında kamu hizmeti cezası kararı verilmiş ya da kamu hizmeti cezası yükümlülüğü altında bulunan hükümlülerin üniversiteler bünyesinde ücret ödenmeksizin çalıştırılmasını kapsamaktadır.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.