MÜSTEŞARIMIZ, GENEL MÜDÜRÜMÜZ VE GENEL MÜDÜR YARDIMCIMIZ KINADILAR


Nihat DOĞAN Beyaz tv kanalı canlı yayınında Ceza İnfaz Kurumu yöneticilerine ve İnfaz ve Koruma Memurlarına yönelik ağır hakaretler etmiştir. Devletimizin en önemli ve hassas kurumlarından olan Ceza İnfaz Kurumları ve personelleri hiç de hak etmediği ağır ithamlara maruz bırakılmıştır.

Adalet Bakanlığı Müsteşarımız Kenan İPEK, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür yardımcımız Burhanettin ESER, sosyal medya hesaplarından ceza infaz personelini haksız yönde itham edenler hakkında açıklama yaptılar.

Geçmişte  Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü de yapmış olan Adalet Bakanlığı Müsteşarımız Kenan İPEK, paylaşımında şöyle dedi:

“Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişinin Ceza İnfaz Personelimize yönelik Ağır hakaretler içeren sözleri, sorumluluk bilinci ve üstün görev anlayışıyla görevini yerine getiren Personelimizi derinden üzmüştür. Bu şahsın Tüm Ceza İnfaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir.”

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şöyle dedi:

“İnfaz Koruma Personeli çok ağır bir sorumluluğu, Milletinin adına büyük bir fedakarlıkla ve görev bilinciyle yerine getirmektedir.Ceza İnfaz Kurumlarındaki mevzuatı bilmeden, Ceza İnfaz personeline yönelik hakarete varan ve haddini aşan ifadeleri kınıyorum.Suret-i haktan gözükmek her üslubu haklı kılmaz,kimsenin bilgisizliğe sığınarak bu onurlu camiaya saygısızlık yapması hoş görülmeyecektir.”

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür yardımcımız Burhanettin ESER, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında şöyle dedi:

Kurum personelimiz için söylenen haksız sözler için,
“Lakin bir lafa bakarım laf mı diye. Bir de adama bakarım adam mı diye?” ( Mevlana)
Adam olmayanların konuşmalarını çok da dert etmemek gerekir.

Sayın Müsteşarımız Kenan İPEK, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürümüz Enis Yavuz YILDIRIM, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür yardımcımız Burhanettin ESER’ e Ceza İnfaz Kurumu personellerine verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

Toplumun hassasiyet duyduğu güncel konular üzerinden yaptığı şovlarla kendine prim yapmaya kalkan şahsı ve onu canlı yayına çıkarmak suretiyle, kamu görevi yürüten Ceza İnfaz Kurumu yöneticileri ve personeline iftira atılmasına, hakaretler edilmesine çanak tutan Beyaz TV yetkililerini ve program yapımcılarını kınıyoruz.

Sanatçı toplum tarafından saygınlığı olan kişidir. Her ortamda boy gösteren ünvanı, tahsili, mesleği, ideolojisi, hayat görüşü, seviyesi belirsiz; medyaya yansıyan söylemleriyle, yaşam tarzıyla toplumun birçok kesimi tarafından dışlanmış ve “sanatçı” kisvesi altında kamera arkasından kahramanlık yapmaya kalkan bu şahısların yorum yapamayacağı, mesnetsiz şekilde eleştiremeyeceği kadar kutsal bir görevi ifa eden Ceza İnfaz Kurumu Personelleri üzerinden rant elde etmekten  başka bir amaca hizmet etmemektedir.


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.