Sağlıkçıyı Çağırın Sağlıkçıyı.!

Ayşe TÜRKDAL

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1 makalesi bulunuyor.

Sağlıkçıyı çağırın sağlıkçıyı!!!

Reviri arayın Revirciler gelsin!!

Abla bak buraya adam ölüyor!

Duvarlarla kaplı karanlık bir binanın içinde, hayatlarımızı emanet edebileceğimiz yegane insanlara hitap şeklimiz ne kadar da güzel değil mi? Koskoca binalarda, yüzlerce insanın içinde gurur okşayanlarda yok mu? Var elbette. Fatma hanım, Ali bey yahut memure hanım, memur bey 🙂 Duyulmak istenen kelime ağızlardan bir türlü çıkmasa da, saygı çerçevesinde kurulan diyaloglar da yok değil şükür.

Komik değil mi? bazen tek başına, bazense on kişilik bir ekiple ünvan ayrımı yapmaksızın yürütülen kutsal bir görevden en üstten tut da, en alta kadar küçücük bir saygı ibaresinin esirgenmesi çok komik.

Bugün Hemşirelik haftasının ilk günü. Sanmıyorum ki CTE teşkilatının hiçbir kurumunda değerli hemşire arkadaşlarımızın bu güzel günü bir bardak çay eşliğinde kutlansın. Her kadın çiçek sever, her erkek de kahve. Bugün ya da yarın olmadı öbür gün hemşire arkadaşlarımızın yüzünü bir çiçek, bir kahve ile güldürsek ne kaybederiz ki?
Her kurumda sözü geçen bir memur mutlaka vardır. Mesela bugün onlar Kurum amirlerden bu güzel düşünceyi faaliyete geçirmeyi isteyebilirler. Elbette kabul etmeyen amirler olacaktır. Olsun, ziyanı yok 🙂 Çiçek yoksa çikolata var, kahve yoksa çay var istisnasız her kurumda. Bizim teşkilatta birlik olmak zor biraz biliyorum lakin birlik beraberlik kuvvet doğurur, yıllarca paylaşacağımız ekmeği tatlandırır, lezzetini artırır. Sen, ben, o herkes bir, herkes eşit. İnfaz ve Koruma Memuru, Katip ya da Sağlık memuru… Biz kocaman bir ailenin fedakar çocuklarıyız.
12-18 Mayıs hemşirelik haftasında ailemizin sıhhat melekleri, Cezaevi Hemşirelerinin bu kutsal gününü unutmamak temennisi ve birgün hemşire ünvanı ile anılmak umudu ile tüm meslektaşlarıma mutlu, huzurlu ve sağlık dolu nice seneler dilerim.


YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Şaban dedi ki:

  Eline yüreğine sağlık Kardeşim Ayşe Hanım

 2. Murat DEMİR dedi ki:

  Ceza İnfaz Kurumu Sağlık Memurlarının kadro ve ünvanları Cezaevi Hemşiresi olarak değiştirilmeli.Bu düzenlemeyle Özel Alan hemşirelerinin özlük ve sosyal haklarından faydalanmaları sağlamalıdır.
  Hemsireler Haftası Kutlu Olsun.

 3. levent arı dedi ki:

  ellerine sağlık ,sesimiz oldun; Ayşe hnm

 4. Gamze yağmur dedi ki:

  Canım benim kalemine sağlık … Tüm yazdıklarını harfi harfine destekliyorum kurumlarimizda azınlık sayıda olup otekilestirilip meslegimize saygı duymayan okadar çok insan varki bayan olarak daha büyük sıkıntılar yaşıyoruz bize de ses oldugun icin sana ayrica teskkkur …

 5. Ayşe TÜRKDAL Ayşe TÜRKDAL dedi ki:

  Asıl ben sizlere teşekkür ederim 🙂 Yüzünüzde bir nebze olsun tebessüme sebep olabildim, sesimizi duyurabildimse ne mutlu bana…

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.