“Seramik Karo Kaplamacılığı” Alanında Meslek Edindirme Kursları Açılmasına İlişkin Protokol İmzalandı…

“Seramik Karo Kaplamacılığı” Alanında Meslek Edindirme Kursları Açılmasına İlişkin Protokol İmzalandı…

Genel Müdürlüğümüz ile Dr.(h.c) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı işbirliğinde “Seramik Karo Kaplamacılığı” alanında meslek edindirme kursları açılmasına ilişkin protokol Genel Müdürümüz Sayın Enis Yavuz YILDIRIM ile Vakıf Genel Müdürü Yusuf KINAY tarafından 14/01/2015 Perşembe günü imzalanmıştır.

Protokol ile hükümlülerin tahliyeleri öncesi meslek edinerek tahliye sonrasında iş hayatına atılabilmeleri ve sosyal yaşama adaptasyonlarının kolaylaştırılması planlanmaktadır.

Yapılacak işbirliği çerçevesinde Vakıf tarafından hizmetiçi eğitimi verilmiş öğretmenler görevlendirilecek, ayrıca kurs için gerekli malzeme ve teçhizat Dr.(h.c) İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı tarafından karşılanacaktır. Genel Müdürlüğümüz ve Vakıf işbirliği ile açılacak olan Meslek Edindirme Kursunda Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Seramik Karo Kaplamacı” modüler Öğretim Programı uygulanacak olup, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü olarak, hükümlü ve tutukluların birer meslek sahibi olmaları veya bir iş kolunda uzmanlaşmaları hali hazırda sürdürülebilirlilik kazanmış çalışmalarımız arasındadır.

kaynak: CTE Genel Müdürlüğü


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.