Sözün Özü…

Burak Şerbetçioğlu

Yazarın şu ana kadar yazılmış 5 makalesi bulunuyor.

Toplum olarak penceremize bakıldığında ceza infaz kurumları soğuk, rutubetli ve gudubet tuğlalardan örülü duvarlar olarak görülür. Ancak bilinmelidir ki her bir adımında onlarca hayat yüzlerce acı tatlı hikaye, pişmanlıklar, umutlar, hüzünler, göz yaşları vardır. Bu hayatlar, ceza infaz kurumlarının adeta kalbi ve damarları olan personeldir. Çalışma şartlarının ağırlığı karşısında, hayatı devam ettirebilmesi ve işin yükünü çekmesi gerekliliği de söylemlerimizde asla bitmez. Ceza infaz personelleri bizim zor bir iş yaptığımızı düşünür ve son derecede haklılar. Sözcükleri hoyrat şekilde cebimizden çıkartırız; özlük haklarımız, yıpranmamız, maaş, statu vs. der kuruşuna kadar harcarız. Ancak sözün gitmesi gereken yere gelindiğinde cebimizde akrep vardır.

Güçlenen TÜRKİYE ile beraber yeni bir yapıya kavuşmuş olan Ceza İnfaz Kurumlarımız, yıllardan beri yaşadığı kısır döngüler sebebiyle hak ettiği noktaya erişememiştir. Bunun sebebini dışarıda aramamız yerine yaşlı ve genç olarak aynada kendimize bakmalıyız. Yıllardan beri süre gelen körleşmiş, bencil, egoist, korkak ve köhne zihniyet yerini artık çağa ayak uyduran, paylaşımcı, hakkına inanan, üslubuyla ve etik kurallara uygun bir şekilde birlik ve beraberlik halinde dile getirerek hak ettiği noktaya erişecektir. Kendimizi ifade ederken her düşünceye saygı göstermeliyiz ve dinlemeliyiz. ben merkezli düşünce yerine biz merkezli düşünceyi hakim kılmalı eleştirilere açık olmalı ve karşımızdakini suçlamadan önce iğneyi kendimize batırmalıyız. Birlik ve beraberlik kurumsal gücü de birlikte getirir. Bu gücün önündeki ilk engel ise “Ego”dur. İnsan için de en önemli sorun, benliğine yenilmesi, kendi dışındakilerle bir olmayı bilememesi, becerememesidir. Nefsini kontrol edememesidir. Biz genccte.com olarak bu düşüncedeyiz ve bütün ceza infaz kurumu personellerinin de bizim gibi düşündüğünü biliyoruz.

 

Sözün özü;

Amacım yapılanları ve yapılmak istenenleri yerle bir etmek değil sadece Ceza İnfaz Kurumlarımıza ayna tutmaktır.Ben de birlik, beraberlik ve dirlik içinde bir dünya diliyorum, umut ediyorum ve bütün yüreğimle inanıyorum.

Sevgi ve Saygılarımla…

 

#GÜÇLÜTÜRKİYEYENİCTE

FACEBOOK.COM

WWW.GENCCTE.COM


YAZARIN SON YAZILARI
ANEKDOTLAR - 22 Aralık 2016
Mobbing - 30 Nisan 2016
Sözün Özü… - 17 Ocak 2016
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. ahmet özer dedi ki:

    Olursa elde dilde gönülde birlik ve yılmadan yıkılmadan emek harcarsak ümitlerimiz canlı kalırsa her türlü engele görmezden gelmeye alaya dalgaya karşı o zaman bilin ki bizler inanan bir kaç insan bütün arkadaşlarımızı bir araya getirecek tek yürek tek bilek olacak ve sesimizi herkese(duymak istemeyen) duyuracağız. ağzına yüreğine kalemine sağlık kardeşim.

  2. Desteğin için teşekkür ederim Ahmet kardeşim.

  3. Mehmet OĞUZ dedi ki:

    Yüreğine, kalemine sağlık Burak kardeşim

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.