Adalet Bakanlığının Personel Alımları

Adalet Bakanlığının Personel Alımları

Milli İstihdam Seferberliği kapsamında birçok kamu kurumunun personel alımları başladı ve devam ediyor. İstihdam seferberliğine katılması için şimdi gözler bakanlığımızda

22 Kasım 2016’da Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ bütçe görüşmeleri sırasında  “2017 yılı içinde Adalet Bakanlığı olarak yaklaşık 16 bin yeni personel alımı yapacağız. Bunlardan kastım icra katibi, zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför, kaloriferci, infaz koruma memuru, infaz katibi gibi ve de hakim savcı alımı dahil 16 bin civarında alım yapılacaktır.” şeklinde açıklama yapmıştı.

9 Şubat 2017’de de TRT Haber canlı yayınında Bakan BOZDAĞ  “Haziran’da 2 bin kişi hukuk mezunlarından, 750 kişi de avukatlar arasından hakim savcı alacağız, yıl sonunda da yeni bir alım daha yapacağız. Son sınıf öğrencilerimiz endişe etmesin onlar için yıl sonunda da yeni alım yapacağız. Zabıt, İcra Katibi, İnfaz Koruma Memuru bunlara ilişkin de 2017’de yeni alımlar olacak.” açıklamasını yapmıştı.

İnfaz Koruma Memuru adayları, Zabıt ve İcra Katipliğine hazırlananlar, Denetimli Serbestlik kapsamında atama bekleyen sosyal çalışmacı, sosyolog ve psikologlar ve cezaevlerine yardımcı personel alımlarını bekleyen adaylar yeni ilanlar bekliyor.

Mart ayı içinde Bakanlıktan personel alım ilanları verilmesini temenni ediyoruz.

kamupersoneli.net


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.